Stomatologia zachowawcza z endodoncją

Zakres i jakość oferowanej przeze mnie opieki lekarskiej pozwoli Państwu na swobodę bycia zdrowym i zadbanym stomatologicznie Pacjentem, przyczyni się do trwałego komfortu życia wynikającego z dbałości o własny dobry stan psychofizyczny kształtujący poszukiwaną jakość życia.

ZAPOBIEGANIE I LECZENIE PRÓCHNICY ZĘBÓW I CHORÓB PRZYZĘBIA

Zabiegi profilaktyczne polegają na eliminowaniu płytki bakteryjnej - głównego czynnika sprawczego próchnicy i chorób przyzębia:

  • zabieg ultradźwiękowego scalingu - usuwania złogów nazębnych nad- i poddziąsłowych, polerowanie oczyszczonych powierzchni, kiretaż kieszonek przyzębnych, wygładzanie powierzchni korzeni (root planning),
  • fluoryzacja zębów - wzbogacanie ich powierzchni w odporny na próchnicę fluor,
  • lakowanie zdrowych zębów - blokowanie głębokich bruzd, eliminowanie potencjalnych miejsc retencji płytki bakteryjnej i rozwoju próchnicy powierzchni żujących.

Próchnica zębów jest zasadniczą przyczyną utraty tkanek twardych zęba o mniej lub bardziej rozległym zasięgu, jest zasadniczą przyczyną utraty pojedynczego zęba, grupy zębów, wreszcie nieleczona prowadzi do całkowitej utraty uzębienia ludzi dorosłych i postępującej dysfunkcji mowy, żucia, odżywiania.

1. JAK ZATEM NALEŻYCIE DBAĆ O WŁASNE ZĘBY?

Przede wszystkim zgłaszać się na regularne wizyty kontrolne, przynajmniej 2-3 razy w roku, ponieważ nie wszystkie dolegliwości w jamie ustnej sygnalizowane są bólem lub widocznym przez pacjenta ubytkiem w zębie.
Dobrodziejstwo dzisiejszej zaawansowanej technologii pozwala na zastosowanie znakomitych materiałów kompozytowych do wypełnień, odbudów znacznie utraconych twardych tkanek zęba, odtworzenia estetyki i funkcji, a tym samym natychmiastowej poprawy zdrowia i samopoczucia pacjenta. Technologia nanocząsteczkowa stała się faktem w stomatologii, a producenci materiałów dla stomatologii prześcigają się w ulepszaniu swoich produktów, dając lekarzowi możliwości tworzenia wysoce estetycznych i trwałych prac.

2. CZY CHOROBY PRZYZĘBIA (PARADONTOPATIE, TZW. PARODONTOZA) SĄ DO UNIKNIĘCIA?

To druga po próchnicy przyczyna utraty zębów ludzi dorosłych. Podstawowy sprawca jest ten sam - płytka bakteryjna. Dlatego pamiętajmy o właściwej higieny jamy ustnej każdego dnia!

Leczenie wczesnych stadiów paradontopatii przeprowadzam na bazie doskonałej uprzedniej higienizacji pacjenta:

  • Leczę choroby miazgi zębów przyczyniające się do rozwoju i postępu choroby. Jest to leczenie endodontyczne (kanałowe), do którego stosuję laser Nd:YAG LightWalker. Takie postępowanie terapeutyczne nazywane jest dzisiaj "złotym standardem" w endodoncji. Użycie lasera Nd:YAG niszczy bowiem doszczętnie patogenną florę bakteryjną w kanałach korzeniowych, przyczyniając się do wygojenia stanów zapalnych okołowierzchołkowych, i w efekcie wyzdrowienia tkanek przyzębia.
  • Eliminuję nieprawidłowo założone wypełnienia, źle zaprojektowane i wykonanie uzupełnienia protetyczne.
  • Odtwarzam precyzyjnie tkanki twarde zębów, zapewniając właściwe relacje międzyzębowe w łuku, relacje względem siebie dwóch łuków zębowych w położeniu statycznym i dynamicznym. Stosuję technikę wielowarstwowego nakładania barw kompozytu, odpowiadającą budowie anatomicznej zęba (warstwa zębiny, szkliwa, brzegu siecznego) i jego właściwościom fotochromatycznym.
  • Przywracam warunki do regeneracji i odnowy utraconych struktur przyzębia - dziąsła brzeżnego i kości wyrostka zębodołowego.
  • Z dużym sukcesem do terapii stosuję włókna szklane, którymi zespalam rozchwiane zęby. Do rekonstrukcji protetycznych wybieram porcelanę dentystyczną napaloną na najwyższej jakości nośnik - stop złotoplatynowy lub cyrkon.
  • Uzupełniam terapię miejscową leczeniem ogólnym, uświadamiam, jak bardzo stany chorobowe tkanek przyzębia wpływają na zdrowie ogólne, ale zależność ta ma również kierunek odwrotny.

TWOJE PRZYZĘBIE POZOSTAJE POD MOJĄ UWAŻNĄ OPIEKĄ!!

Poznaj MNIE

Zapraszam do zapoznania się z treścią mojej strony

Przeczytaj więcej

Platforma LASEROWA

Er:YAG i Nd:YAG LightWalker AT firmy Fotona

Przeczytaj więcej

Zadbaj O UŚMIECH

Zaawansowana metoda poprawy kształtu i koloru własnych zębów.

Przeczytaj więcej