Stomatologia Dziecięca

Co warto wiedzieć, aby mieć zdrowe i piękne zęby?

5 ZASAD DBANIA O ZĘBY:

1. Mycie zębów = prawidłowe szczotkowanie zębów i posługiwanie się nicią dentystyczną.

2. Używanie pasty z fluorem.

3. Racjonalne odżywianie i nawyk gryzienia twardych pokarmów.

4. Żucie bezcukrowej gumy przez 7-10 minut po posiłku.

5. Wizyty kontrolne u stomatologa.

Poczynając już od najmłodszych lat rozwoju dziecka, zasadnicze znaczenie profilaktyki próchnicy i zapewnienia warunków optmalnego rozwoju uzębienia ma kształtowanie w środowisku rodzinnym pozytywnych wzorców zachowań prozdrowotnych. Upowszechnianie zdrowego stylu życia tak, aby błyskawicznie rozwijający się maluch, uczeń i nastolatek miał świadomość własnego wpływu na zdrowie swoich zębów.

Profilaktykę przeciwpróchniczą u dzieci należy zacząć od dbałości o uzębienie kobiet w ciąży, potem pielęgnować uzębienie dziecka po narodzinach, leczyć wczesną próchnicę wieku dziecięcego, ponieważ ma ona ujemny wpływ na zalążki zębów stałych i pojawiające się już od wczesnych lat wady szczękowo – twarzowe.

Do leczenia próchnicy zębów mlecznych oferuję dziecku do wyboru 7 kolorów wypełnień. Dzieci uwielbiają mieć taki kolorowy świat połyskujący delikatnie brokatem, a zabieg leczenia próchnicy staje się wtedy ekscytującym przeżyciem.

DZIECI CHCĄ MIEĆ WYBÓR!!

Silver Pink Orange Gold Lemon Green Blue Berry

Pojawiające się coraz powszechniej wady rozwojowe w kolejności wyrzynania się zębów stałych, jak i wady rozwojowe kości, wymagają wczesnej pomocy małemu pacjentowi tak, aby prawidłowo prowadzić rozwój twarzy i szeregowania się zębów w łuku, dostosowując leczenie do zmian wzrostowych.

PRAWIDŁOWY ROZWÓJ = PRAWIDŁOWA FUNKCJA = ŁADNY WYGLĄD

W prowadzeniu leczenia ortodontycznego wad zgryzu dzieci i młodzieży posługuję się ruchomymi aparatami systemu TRAINER™ i MYOBRACE™.

Skuteczność tej terapii polega na:

1. wyeliminowaniu nieprawidłowych nawyków mięśniowo – czynnościowych

2. rozbudowie i ekspansji łuków zębowych, tym samym stworzeniu wystarczającej ilości tkanki kostnej dla ustawiających się zębów

3. uszeregowaniu wyrzynających się zębów w prawidłowym zwarciu

Ta koncepcja leczenia ortodontycznego jest z radością przyjmowana przez młodocianych pacjentów i ich rodziców, ponieważ zapewnia swobodę:

1. bez drutów i zamków,

2. bez bólu,

3. bez resztek jedzenia między zębami,

4. można cieszyć się Życiem !!