O Mnie

Izabella Bielak

lekarz stomatolog, specjalista stomatologii ogólnej I° i specjalista protetyki stomatologicznej II°

Rozwój zawodowy doskonali me umiejętności w zakresie ulubionej i dlatego wybranej przeze mnie specjalności, jaką jest protetyka stomatologiczna, czyli rehabilitacja jamy ustnej z zastosowaniem rekonstrukcji wykonanych z porcelany dentystycznej i innych biozgodnych materiałów odtwórczych stosowanych po utraconych własnych strukturach tkankowych – human zirconium technology. Moja pasja zawodowa zaprowadziła mnie jednak dalej, do sięgnięcia po kolejną, absolutnie perfekcyjną technologię leczenia schorzeń tkanek miękkich i twardych jamy ustnej, jaką jest użycie do tego celu najbardziej zaawansowanego na świecie lasera stomatologicznego LightWalker AT firmy Fotona, dającego doskonałe efekty zabiegowe!

HISTORIA

W 1992 roku ukończyłam Akademię Medyczną w Krakowie – obecnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z krakowskiej szkoły stomatologów wyniosłam prawdziwe zamiłowanie do zawodu, które stało się motywacją do dalszego rozwoju. W 1996 roku uzyskałam I-szy stopień specjalizacji w zakresie stomatologii ogólnej. Jestem urodzoną Wrocławianką i tutaj powróciłam w 1998 roku. Pełna entuzjazmu i ciekawości, kontynuowałam swoją edukację i intensywnie doskonaliłam umiejętności zawodowe. W listopadzie 2002 roku uzyskałam II stopień specjalizacji w zakresie protetyki stomatologicznej i tytuł specjalisty w tej dziedzinie. Od roku 2001 prowadzę prywatną praktykę stomatologiczną we własnym gabinecie, położonym w centrum Wrocławia przy ul. Tadeusza Kościuszki 108A / 16.

Wiedza i doświadczenie zawodowe pozwala mi prowadzić leczenie z największą starannością i zaangażowaniem, a nieustanna nauka i poszukiwanie nowych dróg rozwoju, zaowocowało radością i satysfakcją uprawianego zawodu, a przede wszystkim osiąganymi poziomami sukcesów terapeutycznych Moich Pacjentów!


Staż w USA

Na przełomie października i listopada 2001 roku wyjechałam do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w organizowanym w Provo (aglomeracja Salt Lake City) w stanie Utah kursie: Zaawansowana stomatologia estetyczna”. Kurs był prowadzony przez Dr Gordona Christensena na terenie Practical Clinical Courses (PCC) w Provo, w stanie Utah, USA. Jest to elitarny ośrodek szkoleniowy, cieszący się od lat renomą najlepszego ośrodka praktycznego kształcenia dentystów na świecie, a sam Gordon Christensen – jak to mówił Howard Farran – to „żywy bóg stomatologii praktycznej”.

Dr Christensen to współzałożyciel i główny konsultant Clinical Research Associates – najbardziej wiarygodnego i niezależnego instytutu badawczego na świecie. Instytut wydaje CRA Newsletter – pismo, Przewodnik, którego od lat jestem wiernym czytelnikiem.

Uczestnictwo w kursie pozwoliło mi nie tylko zweryfikować swoją wiedzę w zakresie stomatologii estetycznej i protetyki stomatologicznej, ale również zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami i technologiami leczenia w tych dziedzinach. Wyznaczyło kierunek dla mojej dalszej praktyki lekarskiej, którą wykonuję z prawdziwą pasją.

Pobyt w „krzemowej dolinie stomatologii”, jaką jest aglomeracja Salt Lake City, to także wizyta w imponującej siedzibie firmy Ultradent – producenta znakomitych materiałów stomatologicznych, które stosuję w swojej codziennej praktyce, i wykład u Dr Dana Fischera – szefa Ultradentu połączony ze szkoleniem praktycznym obejmującym najnowsze materiały i techniki stomatologii estetycznej.

Nie do ocenienia jest dla mnie wartość tak zdobytej wiedzy i doświadczenia zawodowego, to radość i satysfakcja z wykonywania nowoczesnej, bardzo dobrej jakościowo stomatologii, która służy zadowoleniu i sukcesom leczniczym Moich Pacjentów.

Stomatolog Wrocław – Izabella Bielak