STOMATOLOGIA OGÓLNA

Zakres i jakość oferowanej przeze mnie opieki lekarskiej pozwoli Państwu na swobodę bycia zdrowym i zadbanym stomatologicznie Pacjentem, przyczyni się do trwałego komfortu życia wynikającego z dbałości o własny dobry stan psychofizyczny kształtujący poszukiwaną jakość życia.

ZAPOBIEGANIE I LECZENIE PRÓCHNICY ZĘBÓW I CHORÓB PRZYZĘBIA

Zabiegi profilaktyczne polegają na eliminowaniu płytki bakteryjnej – głównego czynnika sprawczego próchnicy i chorób przyzębia:

  • zabieg ultradźwiękowego scalingu – usuwania złogów nazębnych nad- i poddziąsłowych, polerowanie oczyszczonych powierzchni, kiretaż kieszonek przyzębnych, wygładzanie powierzchni korzeni (root planning),
  • fluoryzacja zębów – wzbogacanie ich powierzchni w odporny na próchnicę fluor,
  • lakowanie zdrowych zębów – blokowanie głębokich bruzd, eliminowanie potencjalnych miejsc retencji płytki bakteryjnej i rozwoju próchnicy powierzchni żujących.

Próchnica zębów jest zasadniczą przyczyną utraty tkanek twardych zęba o mniej lub bardziej rozległym zasięgu, jest zasadniczą przyczyną utraty pojedynczego zęba, grupy zębów, wreszcie nieleczona prowadzi do całkowitej utraty uzębienia ludzi dorosłych i postępującej dysfunkcji mowy, żucia, odżywiania.

1. JAK ZATEM NALEŻYCIE DBAĆ O WŁASNE ZĘBY?

Przede wszystkim zgłaszać się na regularne wizyty kontrolne, przynajmniej 2-3 razy w roku, ponieważ nie wszystkie dolegliwości w jamie ustnej sygnalizowane są bólem lub widocznym przez pacjenta ubytkiem w zębie.
Dobrodziejstwo dzisiejszej zaawansowanej technologii pozwala na zastosowanie znakomitych materiałów kompozytowych do wypełnień, odbudów znacznie utraconych twardych tkanek zęba, odtworzenia estetyki i funkcji, a tym samym natychmiastowej poprawy zdrowia i samopoczucia pacjenta. Technologia nanocząsteczkowa stała się faktem w stomatologii, a producenci materiałów dla stomatologii prześcigają się w ulepszaniu swoich produktów, dając lekarzowi możliwości tworzenia wysoce estetycznych i trwałych prac.

2. CZY CHOROBY PRZYZĘBIA (PARADONTOPATIE, TZW. PARODONTOZA) SĄ DO UNIKNIĘCIA?

To druga po próchnicy przyczyna utraty zębów ludzi dorosłych. Podstawowy sprawca jest ten sam – płytka bakteryjna. Dlatego pamiętajmy o właściwej higieny jamy ustnej każdego dnia!

Leczenie wczesnych stadiów paradontopatii przeprowadzam na bazie doskonałej uprzedniej higienizacji pacjenta:

  • Leczę choroby miazgi zębów przyczyniające się do rozwoju i postępu choroby. Jest to leczenie endodontyczne (kanałowe), do którego stosuję laser Nd:YAG LightWalker. Takie postępowanie terapeutyczne nazywane jest dzisiaj „złotym standardem” w endodoncji. Użycie lasera Nd:YAG niszczy bowiem doszczętnie patogenną florę bakteryjną w kanałach korzeniowych, przyczyniając się do wygojenia stanów zapalnych okołowierzchołkowych, i w efekcie wyzdrowienia tkanek przyzębia.
  • Eliminuję nieprawidłowo założone wypełnienia, źle zaprojektowane i wykonanie uzupełnienia protetyczne.
  • Odtwarzam precyzyjnie tkanki twarde zębów, zapewniając właściwe relacje międzyzębowe w łuku, relacje względem siebie dwóch łuków zębowych w położeniu statycznym i dynamicznym. Stosuję technikę wielowarstwowego nakładania barw kompozytu, odpowiadającą budowie anatomicznej zęba (warstwa zębiny, szkliwa, brzegu siecznego) i jego właściwościom fotochromatycznym.
  • Przywracam warunki do regeneracji i odnowy utraconych struktur przyzębia – dziąsła brzeżnego i kości wyrostka zębodołowego.
  • Z dużym sukcesem do terapii stosuję włókna szklane, którymi zespalam rozchwiane zęby. Do rekonstrukcji protetycznych wybieram porcelanę dentystyczną napaloną na najwyższej jakości nośnik – stop złotoplatynowy lub cyrkon.
  • Uzupełniam terapię miejscową leczeniem ogólnym, uświadamiam, jak bardzo stany chorobowe tkanek przyzębia wpływają na zdrowie ogólne, ale zależność ta ma również kierunek odwrotny.

TWOJE PRZYZĘBIE POZOSTAJE POD MOJĄ UWAŻNĄ OPIEKĄ!!