Zadbaj o uśmiech

Licówki porcelanowe – Veneers

Jest to bardzo nowoczesna, szybka (dwie wizyty w gabinecie) i zaawansowana technologicznie metoda poprawy kształtu i koloru własnych zębów.

Licówka porcelanowa jest to płatek porcelany dentystycznej, który „naklejam” (odpowiedni system do cementowania licówek) na przednią, licową (stąd nazwa) powierzchnię zęba, po jego wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu. Wymaga ono minimalnej preparacji zęba, którą wykonuję w znieczuleniu miejscowym, tak, aby licówka uzyskała indywidualnie określony zasięg przylegania. Jest to bardzo istotny atut tej metody leczenia – oszczędzanie twardych tkanek zęba.

Licówki porcelanowe są niezwykle trwałe, a co najważniejsze dają możliwość uzyskania najlepszego efektu estetycznego, naśladując urodę naturalnego, prawidłowego uzębienia.

Wykonuję licówki na zęby górne i dolne:

  • siekacze,
  • kły,
  • przedtrzonowe.

Porcelana jest materiałem biozgodnym, a więc takim, który jest przyjazny dla naszego organizmu, znakomicie tolerowany przez błonę śluzową jamy ustnej.

Spektakularnymi walorami tej metody leczenia są:

1. Doskonała estetyka uśmiechu wynikająca z pożądanego, nowego koloru i kształtu licowanych zębów. Indywidualna charakterystyka kolorystyczna i anatomiczna zgodna z wymogami i oczekiwaniami Pacjenta.

2. Precyzyjne i wierne naturze odwzorowanie urody zębów.

3. Ograniczona do minimum inwazja w twarde tkanki zęba, oszczędzająca preparacja, najmniejsza ingerencja.

4. Komfort wykonania i użytkowania wynikający z kilkudniowego okresu leczenia a wieloletniego okresu trwałości.

ZOBACZ RÓŻNICĘ

PRZYKŁAD 1

PRZYKŁAD 2

PRZYKŁAD 3